Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2015 - KepaMarzen.pl

KARMNIK - STOŁÓWKA DLA PTAKÓW

Zima w tym roku nie jest zbyt sroga. Ptaki świetnie sobie radzą z pożywieniem, ponieważ śnieg nie zakrywa im naturalnego stołu. Mimo to, już jakiś czas temu pomyślałem, że na podwórku przydał by się karmnik dla ptaków. Główną motywacją budowy domku dla ptaków, było oczywiście ich dokarmianie. Nie ukrywam, że również zależało mi na tym, żeby karmnik stanął w takim miejscu, które było by odpowiednie do fotografowania i obserwacji tych ciekawych stworzeń z domu...

 

METAMORFOZA NOWA-STARA SZAFA

Pogoda za oknem nie sprzyja spacerom:), więc to dobry czas na roboty DIY, małe i większe zmiany wnętrznarskie. My taką akcję przeprowadziliśmy rok temu. Prawie każdy ma w domu taki mebel, którego wygląd już nie wpisuje się w nasze gusta, ale który szkoda wyrzucić. I co wtedy z nim zrobić?...

 

  • Dział: METAMORFOZY

IDEALNY PREZENT

Gorączka świątecznych zakupów, w tym także, a może przede wszystkim kupowania prezentów dla bliskich, już na szczęście za Nami. Ile razy zadawaliście sobie pytanie, co kupić siostrze, mamie czy też przyjaciółce? Co sprawi im przyjemność i nie będzie tyko komarcyjnym gadżetem światecznym, który wyląduje gdzieś głęboko w szufladzie zaraz po świętach...

 

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE

Każdy z Nas a przynajmniej większość wraz z końcem roku robi swojego rodzaju podsumowania a także postanowienia noworoczne. Nas także to nie ominęło, z tą zasadniczą różnicą, że udało Nam się to postawienie zrealizować, z czego jesteśmy obydwoje bardzo zadowolenii. Powstanie tego bloga było Naszym małym marzeniem, a aby w pełni żyć warto dążyć do relizacji marzeń, również tych małych...

  • Dział: WYDARZENIA

SERDECZNIE WITAMY W KĘPIE MARZEŃ :)

Jak połączyć dwa światy ?

On były urzędnik państwowy, sportowiec, ona headnunter z duszą artystki. Znali się od czasów nastoletnich. Mieszkali wtedy w jednym bloku na radomskim osiedlu z wielkiej płyty i tam się pokochali. Dzieliło ich wiele, wiek, charakter, pasje, plany życiowe i wszystko wskazywało na to że ten związek jest skazany na porażkę. Oni jednak zawalczyli o siebie, o wspólne życie i marzenia i podjęli najważniejszą decyzje w swoim młodym życiu – stwierdzili „kupujemy dom na wsi by żyć razem, by pogodzić nasze dwa światy”. Tak się stało Przemek przez wiele tygodni tropił w internecie nieruchomości na trasie między Radomiem i Warszawą, by znaleźć dla nich wspólne gniazdko. Udało się pewnego sobotniego wieczoru.

-„Ja już spałam zmęczona po całym tygodniu pracy i podróżach do Warszawy, kiedy Przemek obudził mnie i powiedział – Kochanie znalazłem nam dom".

Następnego dnia z samego rana pojechaliśmy oglądać to cudo. Była piękna lipcowa niedziela, a gdy dojeżdżaliśmy na miejsce w radiu grała piosenka "Moje Sacrum", która zapadła nam w pamięć słowami "chcę do jednego miejsca na ziemi gdzie problemy przestają mieć znaczenie". "Zakochaliśmy się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia” - wspomina Asia.

-„Jak się nie zakochać kiedy widzisz się w takim otoczeniu. Piękne pola zbóż, konie biegające po padoku, bociany wznoszące się nad łąką za ogrodzeniem. Istny raj. Choć sam dom wymagał dużo pracy i zmian, ale w naszych oczach miał potencjał.” - dodaje Przemek.

I tak zaczęła się ich przygoda z wiejskim życiem. Na co dzień pracowali w miastach,a wieczorami i weekendami zmieniali dom po troszku. Małymi krokami i własnymi siłami przez kilka kolejnych lat. Meble i dodatki znajdowali w sieciówkach, internecie, second-handach, pchlich targach czy nawet w starych szopach, a potem nadawali im nowy wygląd.

-„To świetne uczucie, kiedy z pozoru nieciekawego mebla, przedmiotu lub patyków możesz wyczarować coś z duszą” – mówi Asia.

Uczyli się siebie, spierali i wypracowywali swój niepowtarzalny styl, który nawet trudno nazwać.

„To efekt naszych zainteresowań, podróży i nieustannych zmian w naszym domu. To połączenie kilku stylów - amerykańskiego, wiejskiego i trochę kolonialnego – taki nasz KĘPIAŃSKI styl” - śmieje się Przemek.

"Całe życie łączymy rzeczy na pozór odległe. Pracę w mieście i życie na wsi. Nasze całkiem odmienne charaktery, czy w końcu rzeczy nowoczesne ze starociami. I całkiem dobrze nam to wychodzi jak widać :)" - dodaje Asia

Podczas tych 12 lat na wsi odkryli jeszcze coś bardzo cennego, swoją wspólną pasję – zamiłowanie do wystroju wnętrz, projektów DIY i drewna. Z tej miłości powstał ich przydomowy warsztat i przede wszystkim projekt Kępa Marzeń.

Blog Kępa Marzeń to miejsce dla ludzi mających swoje pasje, tworzących z drewna i coś z niczego, szanujących naturę i piękno polskiej wsi. 
-„To miejsce w którym dzielmy się naszymi pomysłami, doświadczeniami i zachęcamy do odnajdywania w sobie radości z tworzenia własnoręcznie niepowtarzalnych rzeczy”.

Blog przerodził się już w coś więcej, w sposób na życie, ponieważ Przemek porzucił stałą posadę i zdobył zawód stolarza oraz ukończył kurs snycerski. Ostatnio również zrobił podyplomówkę z przygotowania pedagogicznego. Najbardziej wkręcił się w toczenie. Przemek prowadzi warsztaty stolarskie, snycerskie i toczenia w drewnie, podczas których zaszczepia kursnatów pasją i miłością do drewna. Przemek zamykając się w swoim świecie (warsztacie), wydobywa z kawałków drewna wyjątkowe usłojenie i kolory, tworząc piękne misy, świeczniki, stoliki kawowe, lampki, deski i wiele innych.

https://sklep.kepamarzen.pl/kursy-c-24_30.html

 

A co przyniesie przyszłość na Kępie, na pewno realizacje kolejnych marzeń …" 

Asia i Przemek

  • Dział: Informacje
Subskrybuj to źródło RSS

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!