METAMORFOZA NOWA-STARA SZAFA

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

METAMORFOZA NOWA-STARA SZAFA

Pogoda za oknem nie sprzyja spacerom:), więc to dobry czas na roboty DIY, małe i większe zmiany wnętrznarskie. My taką akcję przeprowadziliśmy rok temu. Prawie każdy ma w domu taki mebel, którego wygląd już nie wpisuje się w nasze gusta, ale który szkoda wyrzucić. I co wtedy z nim zrobić? Wystarczy przemalować i dodać kilka elementów ozdobnych, aby zmienił się nie do poznania. W Naszym przypadku tym niepasującym elementem była duża szafa przy wejściu, która była zrobiona klilka lat temu na wymiar.

 

 

Nasz gust od tamtego czasu sporo się zmienił i większość Naszych mebelków zmieniło kolor na złamaną biel. Taki los spotkał i szafę:). Dla osiągnięcia bardziej stylowego wyglądu dodaliśmy styropianowny gzyms, na szczycie szafy (dostępny w każdym markecie budowlnym lub internecie). Gzyms przymocwaliśmy do szafy klejem do drewna D3. Za pomocą drewnianych listewek otrzymaliśmy efekt paneli na froncie i boku szafy. Listwy przybiliśmy pistoletem ciśnieniowym na zszywki (ale można wykorzystać zszywacz tapicerski lub przykleić). Wgłębienia powstałe od zszywacza oraz łączenia listew zakryliśmy szpachlą do drewna.

 

 

 

Obecenie na rynku dostępnych jest wiele produktów umożliwiających samodzielne malowanie mebli, także tych z płyt meblowych. Wystarczy malowaną powierzchnię pokryć warstwą podkładu do powierzchni lakierowanych i słaboprzyczepnych, co uczyniliśmy (przetestowaliśmy i te drogie i te tanie – nie ma żadnej różnicy!!!). Koszt takiego podkladu to około 30 zl za 0,75 litra (wydajność około 11m2).

 

 

Następnie szafę pomalowaliśmy białą farbą akrylową do drewna oraz metalu, a wszystkie łączenia i szczeliny, wypełnilismy białym akrylem...

A oto efekt końcowy:):):)  A co Wy o tym myślicie?

P.s. Naszemu pupilowi metamorfoza się podoba, co widać na załączonym obrazku, bo często urządza sobie tam drzemki:):):)

 

szafawejscie

 

Panele (ramki) utworzone z drewnianych listew zostawilismy puste, ale bardzo ciekawym pomysłem jest umieszczenie wewnątrz nich dowolnych obrazków-grafik, które dodadzą charakteru szafie i będą współgrać z resztą wnętrza. Poniżej przedstawiamy Naszą wizualizację...

 

 

Zachęcamy Was do własnych eksperymentów ze starymi lub nielubianymi meblami...

Ale jeżeli potrzebujecie pomocy, chętnie służymy radą:):):)

Do zobaczenia !

Kosztorys materiałów, zurzytych na renowację szafy:
- listwa styropianowa 3 m - 20 zł,
- klej do drewna D3 - 20 zł,
- 2 listwy drewniane 2 m - 15 zł,
- podkład pod farbę do powierzcni lakierowanych i słaboprzyczepnych - 30 zł,
- farba akrylowa do drewna i metalu 1 L - 50 zł,
- szpachla do drewna - 20 zł,
- bialy akryl - 25 zł,
- zszywki do listew drewnianych oraz  narzędzia, już posiadaliśmy.
Suma: 180 zł

 

blog comments powered by Disqus

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!