SCHODOWE REWOLUCJE I EWOLUCJE

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

SCHODOWE REWOLUCJE I EWOLUCJE

 

Witajcie w Nowym Roku !!!
Obiecaliśmy Wam w filmiku podsumowującym 2015 rok (tutaj) publikować więcej w kategorii "metamorfozy naszego domu", więc dotrzymujemy obietnicy i przed Wami post-gigant :) o naszych schodowych rewolucjach. Zaopatrzcie się zatem w coś ciepłego do picia, bo sroga zima za oknem i miłej lektury :) .

Od wielu lat fascynują nas amerykańskie wnętrza, które możemy zobaczyć w kinie i TV. Ileż "ochów"i "achów" padło z naszych ust ogladając te piękne amerykańskie domy. Białe drewniane panele na ścianach, biblioteczki, "living-roomy", piękne ganki i te klatki schodowe. Od momentu kupienia naszego własnego domu, wiedzieliśmy, że nasza klatka schodowa będzie piękna, a co najmniej ładna :)

Wiedzieliśmy też dokładnie jaki ma mieć styl - ciemne drewno połączone z bielą, a na ścianach galeria zdjęć. Tu szczypta inspiracji ...

 

inspiracje

 zródło- pinterest.com

 

a my mięliśmy takiego sosnowego potworka :)

przed 1

 

przed 2

 

Żyliśmy z tym "rudzielcem" kilka lat, ale w końcu zebraliśmy się w sobie, skumulowaliśmy całą dostępną motywację i zabraliśmy się do dzieła. Tak rozpoczęła się nasza schodowa rewolucja, a może nawet batalia o piękniesze jutro :) 

Jako cykliniarze-amatorzy wybaliśmy "świetny" termin na tę pracę - styczeń :) Nauczeni własnym doświadczeniem zdecydowanie odradzamy Wam prace szlifierskie i lakiernicze w domu w tym terminie. W domu było zapylone i zaśmierdzone, pomino otwieranych okien, a temteraura odbiegała znacząco od komfortowej :)
Do usunięcia ton lakieru ze schodów użyliśmy wszelkiego dostępnego nam sprzętu do szlifowania, tzn. szlifierki taśmowej, kątowej, oscylacyjnej okrągłej oraz trójkątnej. To był ciężki tydzień, kiedy dzień po dniu, popołudniami usuwaliśmy po kawałku ten błyszczący koszmar.
Niektórzy tak zapamiatale to robili, że gubili garderobę ;)

 

szlifowanie cenzura

 

  Na początku dopisywały nam humory i zapał :)

 

szlif 2.1

 

Kiedy wydawało nam się, że wszystko już gładziutke i nie ma śladu po lakierze, ochoczo zabraliśmy się za bejcowanie bejcą spirytusową. Tu dadam, iż usuwaliśmy tylko lakier z podnóżków, a zostawiliśmy na podstopniach. Miały być malowane na biało, po wcześniejszym pomalowaniu podkładem do powierzchni lakierowanych i słaboprzyczepnych. Pisaliśmy o nim tu, przy okazji metamorfozy szafy. Balustrady zostały zdemontowane.

 

bejcowanie

 

I jakież było nasze zaskoczenie, gdy nałożona bejca pięknie ukazała wszystkie zakamarki, gdzie wredny lakier sią ostał. Obraz nędzy i rozpaczy. Ja uroniłam kilka łez :(

 

bejcowanie2

 

No więc znów do pracy rodacy i kolejne 2 dni przy użyciu najmniejszych szlifirereczek "docieraliśmy" te wszystkie zakamarki. Kiedy udało nam się wyszlifowafać wszystko do poziomu akceptowalnego, nałożyliśmy 2 warstwy bejcy spirytusowej, a potem 3 warstwy półmatowego lakieru do podłóg.

W tym samym czasie malowaliśmy zdemontowane balustrady, poręcze na brązowo a tralki na biało.

 porecze malowanie

 

Jednymi z najtrudniejszych do szlifowania elementów, były gałki na słupkach balustrady, dlatego zdecydowaliśmy się je pomalować nie bejcą a potem lakierem, lecz od razu lakierobejcą.

 

tralki białe

 

Potem przyszedł czas na malowanie podstopni. Najpierw podkład do powierzchni lakierowanych i słaboprzyczepnych, a potem biała akrylowa farba.

 

podkład

 

malowanie całość

 

prawie koniec

 

Jak mówi napis na zdjęciu to już prawie koniec, ale to był koniec tylko rewolucji :) a teraz czas na ewolucję.

Dzieło nie byłoby skończone, gdyby nie detale :) Dodaliśmy listwy przypodłogowe/przyschodowe. Zmieniliśmy fototapetę na półpiętrze oraz ... stworzyliśmy własną galerię zdjęć na ścianach klatki schodowej, to nasze pamiątki z podróży, które uwielbiamy. Żaden komputer czy tablet nie zastąpi wydrukowanego zdjecia. 

 

galeria na schodach 1

 

klatka schodowa

 

klatka schodowa 1

 

strukura1

 

strukura2

 

gałka

 

galeria na schodach 2

 

galeria na schodach 3

 

Te największe zdjęcia postanowiliśmy wydrukować w formie fototapety i przykleić je do ściany. Tu w rolę ramki na zdjęcie wcieliły się drzwiczki od przeszkolnej szafki. Niestety szyba się zbiła w tranasporcie i je po prostu zdemontowaliśli, a tu jest jak znalazł.

 

galeria na schodach 4

 

oswietlene

 

konik

 

I to co tygrysy lubią najbardziej, porównanie przed i po :)

 

porowan2

 

porównanie1

 

Ufff , jeśli dotrwalście do tego miejsca, to znaczy, że też chcecie przeporwadzić taką matamorfozę, a jeśli tak, to może pójdziecie o krok dalej ...

Może jesteście na tyle odważli by bardziej przyozdobić wasze schody, np. tak:

 

 

malowane schody

źródło- pinterest.com

 

To nie koniec naszej schodowej ewolucji, ponieważ chcielibyśmy dodać jeszcze kilka ozdób na ściany. Może jakieś drewnianie literki, tabliczki, znaki ... czas pokaże, a my pokażemy Wam.

Do zobaczenia !!!

 

 

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus

Więcej w tej kategorii:

MORZA SZUM METAMORFOZA ŁAZIENKI »

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!