PISTACJOWE LOVE

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

PISTACJOWE LOVE

Jesien, jesień, a ja znowu o lecie myślę. Niepoprawna jestem :). Wakacje kojarzą mi się z wieloma małymi przyjemnościami. Leżeniem na trawie, ciepłem słońca na twarzy i oczywiście lodami. Najlepiej tymi z małych, rodzinnych lodziarni, gałkowe we wszystkich smakach owoców lata, w pięknych pastelowych kolorach. Ostatnio naszedł mnie smak na pistacje. I co z tym smaczkiem zrobiłam, przeczytacie tutaj :)  ....

Zapewne niektórzy z was pamietają post o lawendowo-różanej odnowie giętego krzesełka. Dostało ono piękne tapicerkę z materiału, który roboczo nazwałam "rajskimi ptakami". Materiał ten jest tak wspaniały, że można z nim tworzyć prawdziwe cudeńka. Paleta kolorów pozwala na puszczenie wodzów fantazji w doborze koloru mebla, z którym go połączymy. Przy poprzednim projekcie wybrałam pastelowy fioletowy (lawendowy), który świetnie komponował się z kolorystyką na ptasim ogonie. Ale opcji jest o wiele więcej .... 

 

DSC 6751

 

No i postanowiłam spróbować z innym kolorem :) z pistacją. Piękną pastelową, lekką, wakacyjną. A mój pomysł zrealizowałam na krześle, które powierzyła mi Edytka - moja znajoma, która zakochała się w giętej ślicznotce po lawendowej odnowie.

Krzesełko, nie jest gięte, ale ma swój urok.

          WP 20150921 001    WP 20150921 002

 

Było na pewno bardzo stare, bo to co miało w siedzisku to "historia" :) Sporo z tym było pracy, ale dokopałam się do taśm mocujących. Poprawiłam naciągi, "sianko" zamieniłam na gąbkę i całość obiłam "rajskim" materiałem. Oczywiście, tak jak poprzednio krzesełko przeszło nastepujęce zabiegi:

- piling paierem ściermym 

- malowanie farbą akrylową - dwie warstwy - w kolorze pistacja

- woskowanie bezbarwnym woskiem 

- przykrecenie nowego siedziska

- wykończenie siedziska ozdobnym sznurem w kolorze pistacji

 

praca

A efekt jest taki:

 

widok

Zdjecie robione już w jesiennych okolicznościach i krzesło pięknie komponuje się z lawedą (już bez kwiatów) i liśćmi kaliny. To na prawdę cudowny materiał, który wspaniale współgra z kolorami natury.

 

DSC 6762 

DSC 6758 

 DSC 6747

I efekt przed i po .... 

 przed-po

 DSC 6250

 

Edyta z radoścą przyjęła pistacjowy mebelek. Mam nadzieję, że jej też będzie kojarzał się z letnimi chwilami na słońcu i słodyczą pistacjowych lodów.

Zdradzę wam sekret, to nie ostatnia odsłona "kolekcji rajskich ptaków", będzie co najmniej jeszcze jedna :)

Do ozbaczenia wkrótce !!!

 

 

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!