DREWNIANA LITERA ZE STARYCH DESEK

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

DREWNIANA LITERA ZE STARYCH DESEK

 

Stare deski, nadgryzione zębem czasu, mają w sobie coś pięknego, historię, urok po prostu duszę. Cieszę się zatem bardzo z tego, że można znaleźć tyle sposobów na ich wykorzystanie w wystroju wnętrz, bo bardzo cenię upcycling. Ja dorzucam dziś swój :) 


Już od dawna chodziło za mną, by zrobić projekt z wykorzystaniem starych desek. Maja one piękne ziemiste kolory, różnorodne faktury i cudowne detale. My mamy ich spory zapas, bo kilka lat temu skorzystaliśmy z okazji i rozebraliśmy stary, kilkudzisięcioletni dom sąsiada, oczywiście na jego prośbę :). 


Kilka postów temu opisaliśmy Wam metamorfozę naszych schodów (tu) i tam wspomnieliśmy o tym, że nasza galeria nie jest jeszcze całkowicie gotowa i będzie się zmieniać. Postanowiłam zatem dodać do niej ciekawy element, jakim jest duża drewniana litera, ja wybrałam "K" jak Kępa lub Kowalczyk :). Do stworzenia tej dekoracji wykorzystałam właśnie piękne stare deski.
Z tego projektu powstał filmik, który możecie obejrzeć na naszym kanale na YT ( link) lub obejrzeć na VLOGU. A tutaj przedstawiam Wam wersję opisową.

 


Bazą do naszej literki jest kawałek płyty OSB, ale możecie wykorzystać też sklejkę. Na płycie wyrysowałam ołówkiem moją literkę, starając się wykorzystać całą powierzchnię.

 

płyta osb

 

Następnie poprosiłam mojego niezastąpionego męża o pomoc i wycięcie literki na pilarce taśmowej (trzeba uważać na paluszki)

 

wycinanie litery z płyty

 

 
Kolejnym krokiem było pocięcie starych desek na dowolne kawałki. 

 

stare deski

  

 cięcie desek na kawałki

 

Kiedy deski są już gotowe, zaczynamy układanie naszych "puzli" :) 

 

układanie kawałków

 


Oczywiście nasze kawałki drewna mogą wystawać poza brzegi literki, poźniej je dotniemy do szablonu. Jeśli jesteśmy zadowoleni z układu elementów, przyklejamy je klejem do drewna, a po wyschnięciu dodatkowo mocujemy gwoździkami. Ja zastosowałam pistolet pneumatyczny.
Teraz czas na odcięcie nadmiaru drewna, które wystaje poza nasz szablon. 
Tu także niezastąpiona pomoc ze strony mojego Przemasa:)

 

docinanie krawedzi

 


Jeszcze tylko małe szlifowanie ...

 

szlifowanie krawędzi

 

 ... i malowanie krawędzi ...

 malowanei krawędzi

 

 

Voilà :) 

Dekoracja gotowa i wisi już na swoim miejscu na klatce schodowej.

 

drewniana literka

 

galeria zdjęc na ścianie z drewnianą literką 1

 

literka ze kawałków drewna mix 3

 

drewniana literka detal 2

 

literka ze kawałków drewna mix

 

galeria zdjęc na ścianie z drewnianą literką

 

drewniana literka ILU

 

I co sądzicie o tym upcyklingu ?

Czy Wy też macie dekoracje ze starego drewna? Może z palet? Piszcie, chętnie do Was zajrzymy i obejrzymy Wasze projekty. 

Do zobaczenia :)

 

 

blog comments powered by Disqus

Więcej w tej kategorii:

AMERICAN LOVE »

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!