PLENER MALARSTWA I RZEŹBY "INSPIRACJE GARBATKA-LETNISKO" 2015

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

PLENER MALARSTWA I RZEŹBY "INSPIRACJE GARBATKA-LETNISKO" 2015

 

Wakacje to czas, który sprzyja wyjazdom tym większym, urlopowym i tym mniejszym, weekendowym. Często nie zdajemy sobie sprawy jakie skarby i atrakcje skrywa Nasza okolica, a naprawdę warto rozejrzeć się w swoich małych, lokalnych ojczyznach za prawdziwymi turystycznymi perełkami.

 

 

My w ostatni weekend trafiliśmy w takie niesamowite i inspirujące miejsce, które oddalone jest od Naszego domu tylko o 60 km. Dzięki DiD i ich postom na fb, wybraliśmy się na:

Międzynarodowy Plener Malarstwa i Rzeźby "Inspiracje Garbatka - Letnisko" 

 

Głównym organizatorem tego wydarzenia jak co roku, jest dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, im. Jana Kochanowskiego w Garbatce - Letnisku, Pan Mirsoław Dziedzicki, dbający o najwyższy poziom artystyczny pleneru. Pomysłodawcą natomiast jest starosta kozienicki, Pan Janusz Stąpór. 

 

Tak się złożyło, że do Garbatki dotarliśmy w niedzielę, kiedy to zaproszeni artyści nie pracowali tak intensywnie, jak w tygodniu i dzieki temu mogli poswięcić Nam swój czas, za co bardzo dziękujemy!!! To naprawdę było niezwykłe przeżycie, móc porozmawiać z rzeźbiarzami przy pracy, o ich inspiracjach, dorobku i warsztacie artystycznym.

 

Szczególnie serdeczne podziękowania ślemy w stronę artystów:)

Bartłomiej Kurzeja,

Tomasz Matuszak,

Jacek Michał Szpak.

Zbigniew Dudek,

za wartościowe dyskusje jakie nam oferowali. Ich dzieła były tak różnorodne, wykonywane wieloma technikami, że byliśmy pod ogromnym wrażeniem możliwości, jakie tkwią w kawałku drewna. Zachęceni przez samych artystów, zamierzamy być stałymi bywalcami plenerów organizowanych w Garbatce-Letnisku, poświęconym szczególnie "pracy" z drewnem.

 

Jeżeli jesteście zainteresowani taką formą sztuki, to 01.08.2015 roku w Garbatce - Letnisku, odbędzie się wernisaż prac wykonanych przez wszsytkich artystów, uczestniczących w tym wydarzeniu! Nas niestety nie będzie na wystawie w tym czasie, z powodu czego bardzo ubolewamy, ale Nasze plany na przyszły rok w tym terminie, są już sprecyzowane:):):)

 

Miłego oglądania fotorelacji, z Naszego weekendu ze sztuką:) (zdjęcia znajdują się poniżej, w prezentacji wideo, pod komentarzami FB)

 

P.s. Znane polskie powiedzenie  mówi, że "podróże kształcą", dlatego  jedno z Nas idzie od września do szkoły w Garbatce:) Huraa...Bo człowiek uczy się całe życie...:)

 

blog comments powered by Disqus

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!