NO I GRA GITARA

Comments:DISQUS_COMMENTS

NO I GRA GITARA

 

Rok szkolny już w pełni i nie jeden rodzic spędza długie godziny razem z pociechą nad pracą domową. ZPT * już w szkołach nie ma - choć szkoda, ale jeden z nauczycieli muzyki w lokalnej szkole, zadał dzieciakom wykonanie instrumentu muzycznego. Mój znajomy znając moją pasję poprosił mnie o pomoc i tak stałem się "lutnikiem" :):):)

*- kto wie co oznacza skrót ZPT, ten jest dzieckiem PRL :):):)

...zaczęło się od dobrania odpowiedniej deski, która wyglądem przed szllifowaniem przypominała raczej deski od stołu na którym leży :)...wymiary deski to około 600x300x30 mm

 

Do wykonania gitary wykorzystałem trzy gatunki drewna - sosnę (konstrukcja), buk (przystawki) i brzozę (potencjometr:)...do naciągu starych strun wykorzystałem wkręcane haczyki...:)...gitarka nawet brzdęka :), chociaż na zaliczenie pracy domowej, nie musiała posiadać takiej funkcji :) Deska po wycięciu kształu i przeszlifowaniu, została zaimpregnowana Naszym ulubionym olejem kokosowym, który świetnie wyciąga rysunek drewna !!!

 

  

 

...w trakcie pracy domowej :) przyszło mi do głowy, że gdyby zostawić tylko konstrukcję gitary i dodać z tyłu podpórkę, a na środku wyciąć miejsce na zdjęcie, to mogła by być fajna ramka na foty...co o tym myślicie???

...wygląd gitarki wzorowałem na swojej elektrycznej, całkiem podobna co? hahahaha :):):) 

 

 

Mam nadzieję że syn kolegi nie dostanie oceny poniżej "3", a Wy podczas czytania tego artykułu, nie ocenicie mojej "pracy domowej" dość surowo :)...chociaż praca przy surowym drewnie sosnowym daję dużo frajdy, bo jest to miękkie drewno i wydziela fantastyczny zapach "żywiczny" :)

Pozdrawiam i do następnego...Przemas

 

 

blog comments powered by Disqus

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!