NO TO POPŁYNĘŁAM...CIĄG DALSZY PROJEKTU GALERIA

Komentarze:DISQUS_COMMENTS

NO TO POPŁYNĘŁAM...CIĄG DALSZY PROJEKTU GALERIA

 

Ostanim razem zachwalałam jesień, no to prosze i się popsuła :( Ale na złą pogodę i chandrę najlepiej coś zmajstrować, a jeszcze lepiej żeby to coś przypominało nam ciepłe dni i wakacje. No to popłynełam z moim projektem, dosłownie ...

Od kiedy zdecydowaliśmy się na galerię z fotografiami na klatce schodowej, wiedziałam, że bedzię się ona zmieniać z biegiem czasu i naszymi podróżami. Już pisałam Wam tu o drewnianej literce, która pojawiła się na ścianie, ale nadal czułam, że jeszcze czegoś mi tutaj brakuje. Myślałam, myślałam i wymyśliłam. Główną cześć galerii na jednej ze ścian zajmuje okazała panorama z dominikańskiej plaży, więc to nasunęło mi naturalne skojarzenia z wodą, wyspą i łodziami. No i buuuum, mam to - wiosło!!!. Takie stare, zużyte, wypłowiałe, po prostu piękne :)

Nie ukywam, że kiedy dzieliłam się swoim "świetnym" pomysłem ze znajomymi, to trochę patrzyli na mnie z politowaniem. Co ona znów wymyśla, kto wiesza wiosło na ścianie ? No coż, ja byłam pewna swego :) 

Po inspiracje zajrzałam do internetów. Znalałam naprawdę wiele ciekawych zastosowań wioseł we wnęrzach. Oczywiście większość z nich pasuje do wystroju marynistycznyczego, ale uważam, że można je wykorzystać także w neutralnym wnętrzu, wszysto zależy od naszej wyobraźni oraz kolorów i dodatków. 

 

kolaz inspiracje  wiosła

 źródło Pinterest

 

Jak widzicie opacji jest wiele, a ja wybrałąm tylko 3 przykłady.

Kiedy już zdecydowałam, że potrzebuję wiosła do swojego projektu nastąpił czas poszukiwań, dodam że był on naprawdę długi. Godziny poszukiwań na poratalu na a. i na o. bez rezultatu. Albo cena nie była przystępna (ok 100 zł za 2 sztuki), albo wiosła były nowe. I tak po pewnym czasie prawie się poddałam. Wtedy zupełnie niespodziewanie trafiłam na moje cudeńka.

Byliśmy z Przemasem na giełdzie w Słomczynie, gdzie można kupić samochód, meble, mydło i powidło. Czekały na mnie, leżąc skromnie na ziemi, a i cena była skomna, 10 zł za sztukę to była okazja. Były idelane, a do tego miały piękne metalowe wykończenia, które pokryte były turkusową patyną <3  LOVE .

 

 

wiosła stare

 

Dodam, że prócz wioseł upolowaliśmy tego samego dnia piękną skórzaną torbę/tornister oraz dużą latarenkę na taras. Nadgryziona zębem czasu, w kolorze turkuso/zieleni.  

 

zakupy

 zdj. Igor Dziedzicki

 

Ale wróćmy do wioseł :), były piękne same w sobie ale potrzebowały bardziej wpasować się w kolorystykę naszej galerii zdjęć. Poszła w ruch farba - zgaszoy turkus/błękit i szary.  Potem troszkę papieru ściernego, żeby otrzymać postarzyny efekt naturalnego zużycia.

 

malowanie wioseł

 

 

Na koniec dodałam trochę jutowego sznurka wokół "kija", co świetnie sprawdziło się przy mocowaniu wioseł i ukryło śruby.

A tak wiosełko prezentuje się na swoim miejscu.  

 

galeria z wiosłem 2

 

galeria z wiosłem 5

 

Ponieważ, moją inspiracą były wakacyjne zdjęcia, które królują w naszej galerii, wrzucam kilka fotek z pięknej Dominikany, z naszej podróży poślubnej. Niezapomniany klimat i cudowne miejsce, polecam gorąco.

 

galeria z wiosłem 3

 

 

galeria z wiosłem 6

 

 galeria z wiosłem 7

 

 

 

galeria z wiosłem 4

 

 

 

galeria z wiosłem

 

 

 A na koniec pokażę Wam jak zmieniała się nasza galeria:

 

porównanie galerii

 

 

No i co myślicie czy ..... 

 

wiosło zajawka

 

Otwarta na Wasze szczere komentarze zapowiadam, że następnym razem pojawią się zmiay na drugiej ścianie, hehehe, bo kobieta zmienną bywa. 
Do zobaczenia Kochani !!! 
A.

 

Więcej w tej kategorii:

« WISIENKA NA TORCIE PISTACJOWE LOVE »

Prawa autorskie

Wszystkie treści, zdjęcia i filmy umieszczone w naszym serwisie, objęte są prawami autorskimi. Rozpowszechnianie, powielanie i wykorzystywanie materiałów zawartych w Naszym serwisie jest zabronione i łamie przepisy prawa, zgodne z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych!